Twoje Wakacje

www.wakacjetravel.info

Wakacje w Rewalu

Rewal to niewielka, choć niezwykle malownicza miejscowość położona w powiecie gryfickim, w województwie zachodnio-pomorskim. Posiada ona szczególnie piękną okolicę z tego względu, iż położona jest na Pobrzeżu Szczecińskim. Turyści zachwycają się jej magicznym urokiem i wspaniałą atmosferą, której nie odnajdziemy żadnym innymi miejscu w Polsce czy na świecie. Władze owej gminy zadbały między innymi o to, aby turyści się nie nudzili. Stąd też tak liczne atrakcje, które są im oferowane. Odnaleźć w pobliżu owej miejscowości można bowiem zarówno Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Latarnie Morską Niechorze, ruiny kościoła w Trzęsaczu jak również kościół wybudowany tam w neogotyckim stylu pochodzący z drugiej połowy dziewiętnastego wieku.

W Trzęsaczu też możemy odnaleźć przepiękny zespół pałacowo-folwarczny, który jak się przyjęło, datowany jest na wiek osiemnasty bądź też dziewiętnasty w zależności od źródeł historycznych. Niezwykle atrakcyjne pod względem historycznym jest także grodzisko pochodzące z wczesnego średniowiecza, ze starożytności oraz okresu wpływów rzymskich. Ciekawym zabytkiem wydaje się też być kolej wąskotorowa. Najciekawszą formą rozrywki z tych wymienionych przeze mnie wyżej wydaje się być jednak zwiedzanie Muzeum, bowiem jest ono utrzymane we wspaniałej stylistyce. W trzech salach a także ekspozycji plenerowej możemy wszak zrekonstruować sobie istotę zawodu rybaka, dowiedzieć się jak wyglądało jego życie przed wieloma latami oraz dogłębniej zapoznać się z pomorską kulturą.

Zdumiewające wydają się być także kolorowe kutry rybackie, które podziwiać można nie tylko w muzeum, ale również w przystani rybackiej, która zlokalizowana jest na terenie Rewala. Rewal ze względu na to, iż jest miejscowością nader często odwiedzaną przez turystów nie tylko w okresie ścisłego sezonu posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Można w nim odnaleźć bowiem pokoje Rewal oraz noclegi Rewal w niezwykle atrakcyjnych cenach. Noclegi Rewal są korzystne, odnaleźć w nim możemy różnorodne formy zakwaterowania takie jak: hotel, pensjonat, kemping, schronisko młodzieżowe, ośrodki wczasowe, ośrodki kolonijne jak również ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.comDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *